пʼятниця, 23 травня 2025 р.

 У Бібліотеці с.Бочманівка у рамках програми безбар'єрності відбулася зустріч літніх людей "Люди похилого віку теж мають право на спілкування" : цікаві ігри та розмови на різноманітні теми.






понеділок, 19 травня 2025 р.

 День пам'яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня. Відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року з метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій комуністичного режиму.

Кількість жертв політичних репресій в Україні досі неможливо підрахувати. Десятки тисяч людей було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори, примусово проходили психіатричне лікування.

Через терор і репресії пройшли усі верстви українського населення: від наукової та творчої інтелігенції до селян. Радянська влада намагалася приховати сліди своїх злочинів. Місця поховань ставали режимними об’єктами КГБ, місцевість розрівнювали бульдозерами, доступ до відповідних архівів був заборонений.

Одним із символів тих подій став Биківнянський ліс під Києвом.  Це найбільше в Україні місце масових поховань жертв комуністичних політичних репресій. За різними даними, свій останній спочинок тут знайшли від 15 до понад 100 тисяч осіб, закатованих під час допитів або ж розстріляних у позасудовому порядку органами НКВД у Києві.

Як свідчать архівні документи, Биківнянський ліс як об’єкт «спеціального призначення» – місце таємних поховань, використовувався органами НКВД УРСР протягом 1937-1941 років. На сьогодні вже встановлено імена понад 15 тисяч розстріляних громадян з Биківнянського поховання.

«Великий терор» – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 роках з ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства. 

Наслідками комуністичного терору 1930-х років в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація.

Незаконність Великого терору визнали ще за часів СРСР після смерті Й.Сталіна, коли в роки «відлиги» провели часткову реабілітацію репресованих. Реабілітаційні процеси другої половини 1950-х – початку 1960-х років мали обмежений характер. Більшість громадян, засуджених за політичними звинуваченнями, не отримали повної реабілітації, а їхні права не були повністю відновлені.

У 1991 році, в останні місяці існування УРСР, було ухвалено Закон «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні». У ньому вперше в Україні законодавчо засудили і відмежувалися від політичних репресій як методу керування суспільством.

У 2015 році Україна засудила злочини комуністичного тоталітарного режиму Законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганд їхньої символіки».

Про ці та інші злочини радянського тоталітарного режиму треба пам’ятати завжди. Жива пам’ять дає наснагу боротися, щоб радянський режим був засуджений усім світом на рівні з нацизмом. Боротися за світ без тоталітаризму.


вівторок, 13 травня 2025 р.

Сьогодні в с.Бочманівці в бібліотеці було проведено інформаційну годину з нагоди вшанування пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу на тему "Чий Крим?" та перегляд документального відео "Позбутись непокірних..."





четвер, 8 травня 2025 р.

 8 травня — День памʼяті та перемоги: день, коли ми згадуємо не лише про перемогу над нацизмом у Другій світовій війні, а й про ціну, яку за неї заплатили.


Україна стала одним із головних театрів воєнних дій, а український народ зробив величезний внесок у розгром гітлерівської Німеччини та її союзників 80 років тому... Мільйони українців боролися проти нацистської ідеології у лавах різних армій, у підпіллі та рухах опору. 


Ми є повноправними співтворцями перемоги над нацизмом! Народ-переможець, не жертва. І ми це доводимо знову!


Вшановуємо пам’ять всіх жертв війни. Кожного, хто боровся з нацизмом тоді і продовжує боротись з рашизмом сьогодні. 


Памʼятаємо! Перемагаємо!