29 січня українці відзначають День пам'яті Героїв Крут. Цього дня прийнято віддавати данину стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як і сьогоднішні воїни ЗСУ, стали на захист української держави від зовнішнього агресора.
У бою під Крутами українські захисники змогли зупинити наступ більшовиків. Потім вони організовано відступили, дорогою руйнуючи мости та дороги. Завдяки цьому Симон Петлюра мав час придушити повстання більшовиків, яке тоді ж відбулося на заводі "Арсенал".
У ці дні тривали переговори між УНР і країнами Четверного союзу - Німеччиною, Австро-Угорщиною, Туреччиною і Болгарією. У цей момент було важливим те, що українська столиця перебувала під контролем Центральної Ради.
9 лютого 1918 року підписали Берестейський мирний договір, згідно з яким УНР була визнана самостійною державою, а її сили оборони отримали підтримку німецької та австро-угорської армій у боротьбі з більшовиками.
P.S. Близько 30 юнаків, які були страчені більшовиками, поховали біля Аскольдової могили. Усі вони - герої Крут, але прізвища відомі лише 19 захисників. На їхню честь Павло Тичина написав вірш "Пам'яті тридцяти".
На Аскольдовій могилі
Поховали їх —
Тридцять мучнів українців,
Славних, молодих…
На Аскольдовій могилі
Український цвіт! —
По кривавій по дорозі
Нам іти у світ.
На кого посміла знятись
Зрадника рука? —
Квітне сонце, грає вітер
І Дніпро-ріка…
На кого завзявся Каїн?
Боже, покарай! —
Понад все вони любили
Свій коханий край.
Вмерли в Новім Заповіті
З славою святих. —
На Аскольдовій могилі
Поховали їх.